nejlevnější pojištění motocyklu
 

Měsíční archív: Srpen

Povinná výbava motocyklu

Legislativa se neustále mění a není tomu jinak ani pro motorkáře.

V roce 2011 došlo k jistým změnám v povinné výbavě a tak už nemusí platit všechna pravidla, podle kterých jste jezdili loni.

Pokud nechcete být při silniční kontrole překvapeni, raději se včas o těchto změnách informujte.

Reflexní vesty

Od 1. Ledna letošního roku je platná novela zákona týkající se reflexních vest. Letos už sebou musí totiž řidiči všech motorových vozidel registrovaných v České republice vozit reflexní vestu či jiný doplněk oděvu, který je z retroreflexního materiálu. Vozit u sebe reflexní vestu mají tedy povinnost i řidiči motocyklů.

Lékárničky

Podle zákona sebou řidiči vozidel i motocyklů musí vozit také autolékarničky. To může být pro některé motorkáře často problém, protože lékarnička není zrovna nejskladnější a ne všechny motocykly mají dostatek prostoru pro uskladnění této povinné výbavy. Pro motorkáře jsou ovšem určeny speciální lékarničky, které jsou o něco menší a jsou pro jízdu vhodnější.

V lékarničce by se kromě klasických obvazů, náplastí či obinadel měl vyskytovat také leták o postupu při zvládání dopravní nehody.

Informace, které mají být v tomto dokumentu naleznete na internetu volně dostupné.

Pojistky

Pojistky jsou další položkou, kterou při sobě musejí motorkáři vozit. Dle zákona musí být každý motocykl vybaven alespoň jednou náhradní pojistkou. U množství modernějších motorek jsou náhradní pojistky umístěny už standardně, ovšem pokud vlastníte starší stroj, je vhodné pojistky dokoupit a vozit je sebou.

Co není povinné?

V roce 2011 už zákon nevyžaduje, aby sebou řidiči motocyklů v povinné výbavě vozili některé další položky. Jedná se například o náhradní žárovky, které museli motorkářii v povinné výbavě vozit.

Tato povinnost odpadla již v polovině září 2009. Další položkou, o které se často mluví je dokument – předloha záznamu o dopravní nehodě. Tento dokument je pouze doporučován, žádný zákon ho ovšem jako součást povinné výbavy nenařizuje.

Vložil Pojištění motocyklu, Povinné ručení online | Štítek , | Zanechat komentář

Srovnání cen povinného ručení

Pokud se rozhodnete, že si pojistíte vaše vozidlo či motocykl, máte několik možností výběru pojištění. Mezi dva hlavní pojistné produkty pro vozidla, které najdete v nabídkách pojišťoven, patří zákonné pojištění vozidel a havarijní pojištění.

Jak už lze z názvu prvního pojištění odhadnout, jedná se o zákonem nařízené pojištění, které musí mít sjednané každý vlastník vozidla či motocyklu. Toto pojištění je ovšem více známé pod pojmem povinné ručení.

Toto pojištění je určeno pro situace, ve kterých řidič způsobí provozem svého vozidla či motocyklu nehodu a dojde ke škodám na cizím majetku nebo zdraví. V této situaci jsou škody uhrazeny podle výše spoluúčasti pojišťovnou, většinou tedy všechny výdaje zaplatí vaše pojišťovna.

Srovnávač cen pojištění

Za povinné ručení ovšem každý z klientů platí různé částky. Je to způsobeno tím, že pojišťovna počítá sazby pojištění podle rizikovosti. Klienti, u kterých je riziko nehody menší tedy za povinné ručení zaplatí méně, naopak řidiči, u kterých hrozí, že způsobí škody, si za pojištění připlatí.

Abyste zjistili, kolik za povinné ručení zaplatíte vy, je potřeba zadat do speciální kalkulačky požadované údaje, ze kterých je možno cenu vypočítat.

V případě, že se rozhodnete pomocí srovnání cen najít výhodnější nabídku, je vhodné využít online srovnání cen povinného ručení. Díky tomuto nástroji totiž získáte přehled o tom, jaké pojišťovny vám povinné ručení nabídnou nejvýhodněji.

Ve srovnání se většinou dozvíte základní informace, což bývá cena pojištění a výše pojistných limitů. Pokaždé ovšem nemusí být rozhodování pouze na základě těchto informací odpovídající, je třeba vzít potaz také různé doplňkové služby, které u různých pojišťoven získáte.

Vložil Kalkulačka pojištění, Povinné ručení online | Štítek , | Zanechat komentář

Česká pojišťovna povinné ručení

Mezi pojišťovny, u kterých si můžete sjednat zákonné pojištění vozidel, lidově známé pod spojením povinném ručení, patří i Česká pojišťovna. Tato pojišťovna má u nás největší tradici, její kořeny sahají až do roku 1827.

Díky svému silnému zázemí je dnes Česká pojišťovna jedničkou na trhu a obstarává asi 10 milionů pojistných smluv.

Oblíbeným pojistným produktem, který využívají zákazníci České pojišťovny je povinné ručení. Sazby povinného ručení u této pojišťovny ovšem nenaleznete ani na pobočce, ani na internetových stránkách.

Ceny povinného ručení

Česká pojišťovna, stejně jako ostatní instituce, které se zabývají pojištěním vozidel totiž počítá ceny povinného ručení individuálně. Příčina tkví v tom, že každý řidič je pro pojišťovnu jinak rizikovější. Podle rizikovosti se poté počítá i výsledná cena, kterou řidiči za pojištění jejich vozidel platí.

Propočet ceny povinného ručení je podle různých faktorů ať už se jedná o parametry vozu/motocyklu či informace ohledně řidiče.

Velký vliv má například to, jaká je kubatura stroje, který si chcete pojistit či to, jak je výkonný motor. Rozdílné ceny se také určují podle provozu vozidla či lokality, kde se svým vozidlem jezdíte.

Pojištění motorových vozidel

Pro ty, které zajímá cena, kterou by platili za povinné ručení u České pojišťovny jsme připravili online srovnání cen povinného ručení. Díky této kalkulačce se rychle dozvíte, jak výhodná pro vás tato nabídka je. Nemusíte tak ztrácet čas cestováním na pobočku a počítáním cen až tam.

Povinné ručení od České pojišťovny se dělí na více typů. Pojišťovna má pro řidiče připravených několik pojistných produktů. Vybrat si můžete z pojištění s nižšími limity a méně kvalitními asistenčními službami, pro náročnější klienty ovšem existuje povinné ručení v nadstandardními limity, lepšími asistenčními službami či doplňkovými připojištěními.

Vložil Povinné ručení online, Povinné ručení seznam pojišťoven | Štítek , | Zanechat komentář

Nejlevnější povinné ručení

Ceny povinného ručení nejsou stálé a každý rok se mění. I v roce 2011 pojišťovny prováděli změny u sazebníků pro zákonné pojištění vozidel a je tedy možné, že od letoška za své pojištění vozidla zaplatíte o něco více. Zvýšení cen může být často hlavním důvodem, proč klienti mění pojišťovnu a sjednávají si povinné ručení u konkurence. Kde letos najdete pojištění vozidel za nejnižší ceny?

Nedá se přesně říct, která pojišťovna je vám v roce 2011 nabídne nejlevnější povinné ručení. Důvodem je totiž to, že cena zákonného pojištění vozidel se počítá pro každého zákazníka jinak – individuálně. Je to způsobeno tím, že se sazby povinného ručení určují podle různých faktorů týkajících se jak vozidla, tak vlastníka automobilu či motocyklu.

Na cenu povinného ručení mají vliv především tyto faktory:

 • Objem motoru
 • Výkon vozidla či motocyklu
 • Stáří a typ
 • Způsob provozu a lokalita

Srovnání cen online

Tou nejsnadnější možností, jak se dozvědět, u koho si můžete sjednat povinné ručení nejlevněji je porovnat ceny všech pojišťoven, které pojištění vozidel nabízí. Naštěstí už díky online kalkulačkám nemusíte navštěvovat každou pobočku a zjišťovat si ceny tam. Stačí využít srovnání cen povinného ručení online a můžete se velmi rychle a snadno dozvědět, u koho je povinné ručení nejlevnější.

Slevy a bonusy

Pokud chcete platit za povinné ručení opravdu co nejmenší částky, měli byste využívat všech dostupných slev, které pojišťovny nabízejí. Díky slevám můžete často ušetřit až desítky procent, což ve výsledku můžete znamenat nemalou částku peněz.

Speciální slevou jsou potom tzv. bonusy, které získáváte za určitou dobu, po kterou nezpůsobíte žádnou nehodu. Díky těmto bonusům se dá na povinném ručení ve výsledku ušetřit až 50%.

Vložil Kalkulačka pojištění, Povinné ručení porovnání | Štítek , | Zanechat komentář

Výpověď povinného ručení

Výpověď povinného ručení je pravděpodobně jedinou možností, jak platit za povinné ručení méně, aniž byste museli změnit vozidlo či motocykl, který aktuálně využíváte.

Většina klientů možná na výpověď pojištění a s tím související změnu pojišťovny vůbec nepomyslí a to i přesto, že změnou pojišťovny ušetří na povinném ručení až 71% řidičů.

Proč výpověď=změna?

Možná vás udivuje, že výpověď povinného ručení znamená automaticky změnu pojišťovny. Je to totiž z toho důvodu, že každý, kdo vlastní automobil, motocykl nebo jiné motorové vozidlo musí mít podle zákona povinné ručení sjednané. Takže pokud u jedné pojišťovny smlouvu vypovíte, musíte si pojištění sjednat u jiné.

Jak ukončit pojistnou smlouvu

Povinné ručení ukončíte výpovědi pojistné smlouvy. To můžete většinou provést během celého roku, kromě období 6 týdnů před koncem pojistného období. Přechod je tedy  ve většině případů možné provést bez obtíží.

Stačí své pojišťovně dodat výpověď smlouvy o pojištění. Tento formulář je volně dostupný na internetu, můžete si ho stáhnout bez poplatku a upravit pro své potřeby.

Jaké jsou důvody pro změnu?

Změna pojišťovny může být učiněna z různých důvodů. Může to být například kvůli nevyhovujícím službám, nebo také proto, že jste objevili levnější nabídku pojištění vozidla.

Ve většině případů totiž změnou pojišťovny řidiči ušetří, protože se jim naskytne možnost sjednat si výhodnější povinné ručení.

Dalšími příčinami, proč se rozhodnete změnit pojišťovnu či vypovědět povinné ručení můžou být tyto důvody:

 • Nesouhlas s navýšením pojistného
 • Prodej vozidla
 • Trvalé vyřazení vozidla
 • Uložení značek do depozitu
Vložil Levné povinné ručení, Ukončení pojistné smlouvy | Štítek , | Zanechat komentář

Sazby povinného ručení

Jedním z nejdůležitějších parametrů u povinného ručení je pro většinu klientů to, jak vysoká bude konečná suma, kterou za toto pojištění zaplatíte.

Bohužel nejsou sazby povinného ručení jednotné a musí se pro každého klienta počítat zvlášť. Na cenu má vliv totiž množství parametrů, které musíte při výpočtu ceny uvádět.

Objem a výkon motoru

Klíčovým parametrem pro určení ceny za pojištění vozidla je objem motoru a s tím související i jeho výkon. Výpočet ceny se zde řídí přímou úměrou, čím větší objem motoru, tím více za povinné ručení zaplatíte. Pro porovnání – za vozidlo s objemem do 1000 cm3 zaplatíte asi třikrát méně než za vozidlo s objemem nad 2000 cm3.

Značka a tip vozidla

Při určování cen pojistky na auto přihlíží pojišťovny také k tomu, jaké vozidlo si chcete pojistit. Některé typy jsou totiž rizikovější a tak za ně zaplatíte více. Značka ovšem nemá na cenu vozidla tak markantní vliv.

Věk a bydliště řidiče

Vliv na cenu pojištění vašeho vozidla má také vlastník vozu. Důležitá je lokalita, ve které budete své vozidlo používat. Velká města a především Praha jsou mnohem rizikovější než vesnice a proto zde za povinné ručení zaplatíte více.

Ostatní

Do propočtu ceny pojistky se započítávají také další faktory. Vliv na cenu má způsob provozu vašeho vozidla – jiné povinné ručení zaplatíte, pokud vozidlo používáte jen k osobní potřebě a jiná cena bude pro pojištění vozidla v autoškole.

Samozřejmě se odlišují ceny pro motocykly, automobily,  zemědělské přístroje atd. U specifických vozidel se může počítat cena jinak, ale platí zde stále stejný princip – čím rizikovější vozidlo/stroj je, tím vyšší budou sazby povinného ručení.

Vložil Levné povinné ručení, Pojištění motocyklu | Štítek , , | Zanechat komentář

Jak zrušit povinné ručení

Povinné ručení určitě nemalým výdajem, který platíte za provoz vašeho vozidla. Jelikož se jedná o zákonné pojištění, nemůžete ho zrušit, pokud nechcete přestat využívat vaše vozidlo. Jediným způsobem, jak můžete tedy za povinné ručení platit méně, je změnit pojišťovnu.

Abyste mohli přejít k jiné pojišťovně, u které získáte výhodnější nabídku, je potřeba vypovědět smlouvu u nynější společnosti, kde máte povinné ručení uzavřené. Výpověď smlouvy však není úplně bez problémů.

Jak vypovědět smlouvu?

K ukončení pojistky u dané pojišťovny musíte podat výpověď, což je však většinou možné pouze jednou ročně a to určitém období. Ve většině případů se jedná o dobu minimálně 6 týdnů před koncem pojistného období pro daný rok.

Znamená to tedy, že pokud vám končí pojistná smlouva posledního prosince, můžete vypovědět smlouvu během celého roku, kromě posledních šesti týdnů v určeném roce.

Výpověď povinného ručení – smlouva

K výpovědi pojištění vašeho vozidla je potřeba dodat vaší pojišťovně smlouvu, která by měla obsahovat všechny potřebné náležitost – jméno, adresa, číslo smlouvy na pojištění atd. Vzor této smlouvy je volně dostupný na internetu a můžete si ho zdarma stáhnout.

Proč změnit pojišťovnu?

Změna pojišťovny pro vás může znamenat komplikace v souvislosti s výpovědí staré a sjednávání nové smlouvy. Velkou výhodou je ovšem většinou to, že změnou získáte mnohem výhodnější sazby a tak za vaše povinné ručení ušetříte množství finančních prostředků.

Bonusy

Možná se obáváte, že změnou pojišťovny přijdete o cenné bonusy, díky kterým jste za zákonné pojištění vozidla ušetřili desítky procent. Tyto obavy jsou ale zcela zbytečné, protože pojišťovna, u které jsou bonusy nasbírali, je povinna vám vystavit potvrzení o době bezeškodného průběhu.

Vložil Povinné ručení online, Ukončení pojistné smlouvy | Štítek , , | Zanechat komentář

Povinné ručení Direct

Zákonné pojištění vozidel, které bývá často nazýváno také jako povinné ručení, je pojištění, které si dle zákona musí sjednat každý majitel automobilu, motocyklu či jiného motorového vozidla, se kterým chce jezdit po veřejných komunikacích.

Jednou z pojišťoven, u kterých si povinné ručení můžete sjednat je i pojišťovna Direct. Tato pojišťovna u nás působí teprve krátce, od roku 2007. Zvláštností této pojišťovny je zajisté to, že nemá žádné kamenné pobočky, na které můžete být zvyklý z jiných pojišťoven.

Zákaznické centrum mají pouze v Praze. Možná se ptáte, jak může taková pojišťovna fungovat. Odpověď je jednoduchá – Direct pojišťovna se zaměřuje na prodej svých produktů pouze po telefonu a online. Tím je rozhodně unikátní, ovšem neubírá to nic na kvalitě jejích služeb.

Povinné ručení od Directu si tedy můžete sjednat jak po telefonu tak online. Při online sjednání této pojistky vše můžete mít vyřešeno velmi rychle, během několika minut.

Proč si přejít k pojišťovně Direct

Nevíte, proč měnit pojišťovnu, u které jste už stálým klientem? Důvod je prostý – kvůli možné úspoře. Většina z řidičů, kteří pojišťovnu změnili, totiž ušetří. Pokud se obáváte, že by pro vás změna byla nevýhodná, můžete využít online kalkulačky, ve které si spočítáte, na kolik by vás vyšlo povinné ručení po změně.

Výhody povinného ručení od Directu

V případě, že si sjednáte povinné ručení u společnosti Direct získáte množství výhod. Největší výhodou je rozhodně to, že získáte povinné ručení na dva měsíce úplně zadarmo. Díky online možnostem můžete mít pojistku sjednanou velmi rychle.

K povinnému ručení navíc získáte asistenční služby v ceně. Pokud si navíc sjednáte pojištění pro další automobil, můžete získat slevu až ve výši 20 %.

Vložil Kalkulačka pojištění, Povinné ručení seznam pojišťoven | Štítek , , | Zanechat komentář

Povinné ručení Triglav

Povinné ručení si u nás můžete sjednat u některé z množství pojišťoven, mezi které patří i pojišťovna Triglav. Pojišťovna Triglav pochází ze Slovinska (název Triglav je pro nejvyšší slovinský vrchol), ovšem tato finanční instituce už dnes působí ve většině států Jihovýchodní Evropy.

Na náš trh vstoupila skupina Triglav svoji dceřinou společností Triglav pojišťovna až v roce 2000. Od té doby si už svými příznivými cenami a kvalitním přístupem získala množství spokojených klientů.

Mezi její produkty patří jak životní tak neživotní pojištění. Mezi často využívanou pojistku patří pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, které je obecně známé spíše pod pojmem povinné ručení. Toto pojištění je jako jedno z mála nařízeno zákonem, to znamená, že každý kdo chce svoje vozidlo provozovat, musí být pojištěn.

Tímto pojištěním se zbavíte odpovědnosti v případě, že svým vozidlem někomu způsobíte nehodu.

V případě, že kvůli havárii vzniknou škody na cizím majetku či zdraví za vás částku uhradí pojišťovna (v určeném poměru podle výše spoluúčasti).

Ceny povinného ručení Triglav

Sazby povinného ručení u pojišťovny Triglav nehledejte. Ceny, které se týkají pojištění vozidel, se totiž počítají pro každého zákazníka zvlášť. Je to způsobeno tím, že se výpočty dělají na základě parametrů vozidla a vlastností řidiče. Jiné ceny za povinné ručení tedy zaplatíte vy a jiné bude váš kolega v práci, i když jste u stejné pojišťovny.

Výhody povinného ručení Triglav

Pojišťovna Triglav nabízí při sjednání povinného ručení několik výhod, kterými se snaží oslovit nové klienty. Mezi tyto výhody můžeme zařadit například:

 • Úrazové pojištění řidiče zdarma
 • Bonus až 60%
 • Asistenční služby v ceně
 • Pojištění právní ochrany
Vložil Povinné ručení seznam pojišťoven, Ukončení pojistné smlouvy | Štítek , | Zanechat komentář

Povinné ručení a havarijní pojištění

Povinné ručení se řadí mezi pojištění, které je všem velmi dobře známé. Důvod je totiž ten, že toto pojištění musí mít podle zákona každý řidič vozidla. Pojištění se vztahuje na vaše vozidlo, protože je určeno pro případy, kdy by s ním řidič způsobil dopravní nehodu. V případě, že by se tak stalo a viník by povinné ručení neměl, ho čeká pokuta a škody na zdraví i na majetku musí zaplatit ze svého.

V opačném případě, tedy pokud je ten, kdo nehodu způsobí, pojištěný, škody uhradí pojišťovna. Jediným postihem pro viníka je to, že přijde o bonusy, které se získávají za období bez nehod.

Koho povinné ručení chrání?

Pokud si sjednáte zákonné pojištění vozidel, tedy povinné ručení, budete ochráněni pro případ, že způsobíte nehodu. Pojištění se vztahuje na škody na cizím majetku a zdraví.

Škody, které ale vzniknout na vašem voze vám pojišťovna nezaplatí. Pokud byste si chtěli kromě povinného ručení sjednat také pojistku, kterou využijete v případě škod na vašem majetku, sjednejte si havarijní pojištění.

Jak zjistím cenu pojištění?

Pokud jste se rozhodli, že se proti škodám pojistíte ať už povinným ručením či havarijním pojištěním, určitě vás zajímá, kolik za tuto ochranu zaplatíte. Bohužel pojišťovny nemají hromadné sazebníky – ceny pojištění vozidel se totiž počítají individuálně.

Cena se počítá kalkulací podle parametrů, které se týkají vaší osoby i vašeho vozidla. Pokud se tedy chcete dozvědět co nejpřesnější částku, je potřeba udat informace jako:

 • Výkon a objem motoru
 • Stáří vozu
 • Tip a značka vozidla
 • Stáří a bydliště vlastníka

Faktorů, které mají na cenu pojištění, je více, tohle jsou pouze základní. Přesnou cenu pojištění si můžete spočítat pomocí online kalkulačky, která vám zároveň nabídne přehled pojišťoven, u kterých si můžete povinné ručení či havarijní pojištění sjednat.

ePojisteni na Youtube
ePojisteni.cz na Google+
ePojisteni na Najisto.centrum.cz
ePojisteni.cz na Penize.cz

Vložil Pojištění motocyklu, Povinné ručení porovnání | Štítek , , | Zanechat komentář
povinnerucenisrovnani.com - Povinné ručení pro všechny druhy vozidel, srovnání do 2 minut + nejlepší ceny na trhu.